Student Leadership Conference

Student Leadership Conference

Colegiul „Richard Wurmbrand” oferă elevilor oportunități de învățare și în afara țării. Astfel, 6 elevi de liceu au participat în săptămâna 26-30 septembrie 2022, împreună cu domnii profesori Raul Chirica și Tiberiu Condrea, la Student Leadership Conference, care are loc în fiecare toamnă la Vajta, Ungaria.
Împreună cu alți 🧑‍🎓 231 elevi și 🧑‍🏫 60 profesori din 🏫 24 școli din 🌍 Germania, Olanda, Italia și până în Pakistan și Ecuador au fost încurajați să își descopere și să își dezvolte abilitățile de leadership.
Programul conferinței a fost format din sesiuni plenare urmate de dezbateri în grupuri mici, workshopuri pe teme de leadership, contexte de conectare interculturală prin jocuri și activități de cunoaștere.
📋 Elevii noștri au conceput un plan concret prin care vor pune în aplicare noțiunile învățate și pe care urmează sa îl implementeze în școala noastră.
⏰ Niciodată nu e prea devreme pentru a deveni lider!