
Student Leadership Conference – Budapest 2012
Colegiul „Richard Wurmbrand” a fost prezent pentru a zecea oară la una din cele mai importante conferințe de leadership din lume pentru liceeni. Organizată la Budapesta, cea de-a XIV-a ediție a STUDENT LEADERSHIP CONFERENCE a adunat peste 250 de elevi, delegați de 38 de școli din 16 țări din întreaga lume.
CRW a fost reprezentat de elevii Marta Dascălu, Elisa Ambrosie, Pamela Aviziteiţei, Hannah Costache, Andrei Baciu, Ştefan Melinte și Narcis Schipor alături de dna. prof. Rebeca Lucaci şi de dl. director Cristian Lucaci. Evenimentul, desfășurat în perioada 21-24 septembrie, a fost găzduit de campusul studențesc Csillebérci.
Pe parcursul celor trei zile au fost programate mai multe sesiuni de comunicări și ateliere de discuții. Punctul principal al evenimentului au fost cursurile de leadership susținute de Ken Rudoph, invitatul special al conferinței.